EDMOND de David Mamet
Regia: Nicolae NEGHIN și Bogdan BÎTLAN dramă 18+

„Spune-mi ce vezi în mine?”

În căutarea unui sens pe care simte că l-a pierdut, Edmond abandonează viața obișnuită și pornește într-o călătorie tulburătoare prin propriile limite și contradicții. Întâlnirile care îi ies în cale îl obligă să privească dincolo de aparențe și să se confrunte cu realitatea din jurul său. „Spune-mi ce vezi în mine?” este un spectacol intens despre identitate, alienare și nevoia profundă de a fi înțeles, o invitație la reflecție asupra lumii în care trăim și asupra propriei conștiințe.

Durata spectacolului: 1h 45 minute, fără pauză. Bilete disponibile: https://iticket.md/event/teatrul-eugene-ionesco-edmond-13032026
Informații despre bilete aflați la casa teatrului – 079 233 833 sau pe Iticket.md.
Vă așteptăm la Teatrul Național „Eugène Ionesco” – teatrul care te iubește!